CRM 3D BODY SCAN

Body skenování je systém, který umožňuje změřit vaši postavu bez fyzického kontaktu a může navrhnout optimální ergonomické polohy na vašem kole. Body scanning CRM se skládá z laserového modulu a speciálního PC programu pro optimalizaci vašeho posedu na kole.

Proč využít skenování postavy?

Už jste se určitě setkali s problémem posedu na kole. Často se vám stává po dlouhé cestě, že se objevují bolesti zad, krku, sedacích ploch. Cítíte, že vám kolo nejede a nemá možnost se svévolně pohybovat vpřed. Mnoho lidí vám na to jen řekne: „Člověk si v průběhu času zvykne". Nebo vás napadne: "Copak jsem se tak unáhlil s výběrem velikost kola?“ Prvotní problémem je, že se sériové kolo neshoduje s postavením vašeho těla. Jízda na kole by měla být zábava, umožňující maximální využití vašich schopností.

Body skenování bylo z těchto důvodů vyvinuto ve spolupráci s ortopedy, fyzioterapeuty, profi cyklisty, biomechanickými inženýry a samozřejmě výrobci jízdních kol. Měření probíhá ve dvou fázích:

  • Nejprve zjistíme skenovacím systémem důležité údaje o postavě jezdce. Program vyhodnotí optimální rozměry výšky sedla a jeho předo-zadní pozice, délku horní rámové trubky a představce, výškový rozdíl řidítek vůči sedlu.

  • V druhé fázi podle geometrie kola doladíme délku představce, offset sedlové trubky, pozici sedla. Přizpůsobíme kolo správnému nastavení.

To vše vám nezabere více než hodinu času a vaše kolo bude pro vás perfektně odladěné. Vyšetření a nastavení posedu není ani finančně náročné. Pokud si v naší prodejně zakoupíte vybrané jízdní kolo, získáte tuto diagnostiku ZCELA ZDARMA

Jízdní kolo vyladěné a upravené přesně pro vaši tělesnou stavbu zvýší vaši sílu a zároveň snižuje zdravotní rizika. Proto doporučujeme nastavit ergonomii posedu na vašem kole co nejpřesněji, a to na základě správné analýzy vašich individuálních biometrických údajů a optimálního výběru kola.

VÝŠKA SEDLA

Všechno začíná měřením správné výšky sedla. Měření se provádí od středu šroubu kliky po horní okraj sedla.

SEDLO OFFSET

Rozdíl pozice sedla a polohy středu, nebo offset pozice je rozhodující pro dobrý pocit a sílu při šlapání. Posun sedla se měří svisle od středu klik na přední části sedla.

VZDÁLENOST SEDLO – ŘÍDÍTKA

Správná vzdálenost mezi sedlem a řídítky bude záviset na délce horní části těla a polohy sedla. Je to měřeno od předního konce sedla k úchopu rukojeti. Tato vzdálenost se často určuje výběrem velikosti rámu kola. 

VÝŠKA ŘIDÍTEK

Výška řídítek je upravena vzhledem k výšce sedla. Řešíme 3 základní pozice: komfortní, sportovní a závodní, samozřejmě s mnoha pozicemi mezi nimi. Tyto tři polohy sedla vždy odpovídají zvolené kategorii jízdního kola. Výška řidítek je měřena s úpravou měřidla. 

VÝŠKA RÁMU

Pro správný posed jsou nejdůležitější tři kontaktní místa, kde se dotýkáte kola a podle jejich analýzy se vybírá optimální velikost.

POSED

Každému cyklistovi vyhovuje jiný posed. Například: pokud jezdíte ve městě, potřebujete hlavně pohodlný posed, který vám umožní dobrý rozhled a snadný výstup a nástup na kolo. V porovnání se závodním posedem, který preferuje vysokou frekvenci šlapání a efektivnost pohybu.

Cena kompletní analýzy BODY SCANNING CRM: 2490 Kč
Pokud máte zájem o provedení BODY SCANU, využijte náš rezervační systém, nebo nás kontaktujte a domluvte si s námi přesný čas, abychom se vám mohli maximálně věnovat.

PS. Na měření stačí civilní oblečení, ale doporučujeme si s sebou vzít cyklistickou obuv, kterou používáte. Standardní průběh je, že jeden den proběhne měření a druhý den je k vyzvednutí nastavené kolo (pokud není domluveno jinak).

 

 scan

×

Splátková kalkulačka ESSOX