Gravel

Gravel znamená v překladu štěrk, proto se také často setkáváme s výrazem "štěrkolet". V původním významu to jednoduše znamená, že na štěrkových cestách je gravel jako doma.

Tento styl kola je poslední dobou oblíbený nejen pro svou univerzálnost, kdy můžete na jednom kole jet téměř v jakémkoli terénu, ale také pro použití na tzv. bikepacking. To je cestování s kolem na více dní. Některé gravel biky jsou na tento styl přizpůsobené a díky tomu na ně můžete připevnit velké množství brašen a nosičů.

V dnešní nabídce najdeme geometrie vycházející ze silničních kol, zaměřené více na rychlost a lehčí terén až po geometrie, které jsou více natažené, mají položenější vidlici, širší řidítka a jsou stabilnější v terénu. Rozdíly najdeme také v pláštích, které se liší nejen svou šířkou, která se pohybuje od 33 do 50 mm, ale také vzorkem.

V naší nabídce naleznete především gravely značky Rondo, která se specializuje pouze na kategorii gravel a jiná kola nevyrábí. Dalšími značkami jsou pak Basso, Giant, NS Bikes či Author.

 

1 položek celkem
xuio172773236
Akce
108 999 Kč –4 %
103 999 Kč / ks

Důkaz, že dobrodružství může být konkurenceschopné, že výkon nevyžaduje závodní číslo, že dobrodružství je lepší s adrenalinem a rychlostí... To...

Kód: PA3296M
×

Splátková kalkulačka ESSOX